InfractionalLocal

Tânăr din Blândești, condamnat pentru furt calificat în Ungaria, capturat de polițiștii botoșăneni în Germania

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale – Compartimentul Urmăriri au identificat un tânăr, de 33 de ani, din comuna Blândești, pe numele căruia era emis un mandat european de executare a pedepsei cu închisoarea.

 

Acesta a fost condamnat la 3 ani și 6 luni pentru comiterea mai multor infracțiuni de furt calificat pe teritoriul Ungariei. Întrucât acesta nu a fost identificat la domiciliu, a fost dispusă urmărirea internațională a sa, iar în urma informațiilor oferite de polițiștii botoșăneni, tânărul a fost identificat în Germania.

 

Polițiștii din Botoșani s-au deplasat în Germania, tânărul fiind preluat de aceștia și escortat în România unde a fost încarcerat.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

You cannot copy content of this page