ImportantInternationalSport

SPORT | Steaua urcă pe primul loc în grupa, după victoria în faţa lui Rio Ave

Steaua s-a impus cu 2-1 în faţa luiRio Ave în cea de-a treia etapă din Europa League, după golurile lui Raul Rusescu, iar de partea cealaltă a marcat Del Valle.

Steaua a deschis scorul în minutul 17, cînd Iasmin Latovlevici a centrat perfect de pe partea stîngă, iar Raul Rusescu a înscris cu capul. Atacantul Stelei a făcut “dubla” la ultima fază a primei reprize, după ce a înscris cu un şut superb de la 25 de metri.

Portughezii au înscris primul lor gol din grupă imediat cum a început partea a doua a jocului. Del Valle a prins un şut superb şi Arlauskis nu a mai avut cum să scoată balonul de la vinclu. Acelaşi Del Valle a scăpat singur la 11 metri şi a şutat, însă Arlauskis a avut un reflex de zile mari şi a respins în lateral.

Cu cele doua goluri marcate azi, Steaua a ajuns la 50 de goluri inscrise in 23 de meciuri oficiale din stagiunea 14/15!