ImportantLiga 3

SPORT | FCM Dorohoi, invinsa cu scorul de 1-0 de SC Bacau! Oaspetii au facut hora bucuriei!

FCM Dorohoi a pierdut la limita, scor 0-1, partida disputata astazi pe teren propriu cu liderul SC Bacau.

Oaspetii au deschis scorul in minutul 10 prin Ungureanu, care a reluat balonul cu capul, dupa o centrare de pe partea dreapta. Dupa acest gol bacauanii au preferat sa se apere si sa speculeze pe contraatac.

Dorohoienii au incercat in repriza a doua sa inscrie cel putin un gol, insa africanul Moussa Bamba a respins tot ce se putea si din toate pozitiile. Ivorianul Bamba a ajuns la Bacau in 2010, dar in anul 2007, pe cand evolua in China la Shenzen, a jucat impotriva celor de la Man. United intr-un meci amical. Astazi africanul a fost omul meciului.

Revenind la partida, gazdele au avut cele mai mari sanse de gol prin Grumuzescu, care a trecut de portar, a sutat la poarta dar Bamba a scos de pe linia portii, si prin Eduard Sandu care a patruns in careu, a driblat un fundas, dar balonul sutat mai apoi a ajuns in bratele portarului.

Scor final 0-1, iar bacauanii au incins hora bucuriei pe stadionul din Dorohoi.