SPORT | FC BOTOŞANI-OŢELUL GALAŢI : 3-1 rezultat final. GALERIE FOTO

Echipele de start:

Oţelul: Goicoechea – Milea, Sîrghi, Prestia, Mişelăricu – Filip, Lovin – Tritz, Cooper, D. Popescu – Astfei Rezerve: Simaitis, Sevillano, A. Zaharia, Sipovici, Giurgiu, Djumo, Tudorie
FC Botoşani: Lazar – C. Dinu, Sg. Oltean, Tincu, Acsinte – M. Croitoru, Codoban, Vaşvari – Fulop, Hadnagy, Stojkov Rezerve: Perianu, Danci, Ghinga, Cîrjan, Zivkovici, Vertelis, Patache
01′ A inceput meciul.
06′ 18 puncte a obţinut Botoşaniul în 2014, an în care Oţelul a contabilizat 13. 5 victorii consecutive a înregistrat Botoşaniul pe teren propriu în 2014, asta după ce în tur reuşise doar un succes acasă. O singură înfrângere au suferit gălăţenii în ultimele 4 deplasări, cu Dinamo, în rest două victorii (Braşov, Mediaş) şi o remiză pe terenul Astrei. 8 meciuri fără gol marcat a contabilizat Oţelul în ediţia curentă, Botoşaniul 9 partide.
09′ Sergiu Oltean primeste primul cartonas galben al meciului.
14′ Ocazie imensa pentru gazde, Hadnagy loveste bara.
15′ Vasvari este avertizat.
22′ Penalty pentru gazde la un fault imprudent.
23′ GOL!!! Vasvari deschide scorul din lovitura de pedeapsa
24′ Filip primeste cartonas galben.
25′ Şi Cooper este avertizat.
31′ 6 puncte din 12 posibile a scos Botoşaniul din confruntările cu echipele din Moldova (două victorii cu Vaslui), Oţelul doar 3, cele din meciul tur dintre cele două încheiat cu 2-1 pentru formaţia de la malul Dunării, goluri Mişelăricu, Henrique, respectiv Cârjan.
36′ Acsinte primeste cartonas galben.
39′ Media de vârstă a celor două loturi: Botoşani – 28 ani, Oţelul 24.8 ani; Valoarea de piaţă conform transfermarkt.com: Oţelul 9.85 mil euro, Botoşani 7.45 mil euro.
39′ Gafa incredibila a lui Sarghi, mingea ajunge la Fulop care il dribleaza pe portar, insa suteaza pe langa.
43′ Al doilea penalty pentru gazde, Miselaricu faulteaza in marginea careului.
43′ Miselaricu este avertizat.
44′ GOL!!! Vasvari reuseste “dubla” tot din lovitura de la 11 metri.
45` Pauza
46′ Zaharia intra in locul lui Filip.
46′ A inceput repriza secunda.
46′ Sarghi este inlocuit, intra Tudorie.
46′ Modificare si la gazde, Danci in locul lui Codoban.
56′ GOL!!! Fulop duce scorul la 3-0 cu un sut din 5 metri.
59′ Ocazie imensa a lui Tudorie! Atacantul oaspetilor suteaza in portar.
63′ Danci vede cartonas galben.
64′ Giurgiu intra in locul lui Cooper. A fost ultima schimbare a Otelului.
65′ Si Milea este avertizat.
77′ Hadnagy este inlocuit de Carjan.
87′ Ultima modificare la gazde, Ghinga in locul lui Croitoru.
90+1′ GOL!!! Oţelul reduce din diferenta prin Astafei.
90+3′ Fluier final, FC Botosani castiga clar, scor 3-1.
sursa: gsp.ro
fc bt - otelul galati (31) fc bt - otelul galati (32) fc bt - otelul galati (33) fc bt - otelul galati (34) fc bt - otelul galati (36) fc bt - otelul galati (37) fc bt - otelul galati (1) fc bt - otelul galati (2) fc bt - otelul galati (3) fc bt - otelul galati (4) fc bt - otelul galati (5) fc bt - otelul galati (6) fc bt - otelul galati (7) fc bt - otelul galati (8) fc bt - otelul galati (9) fc bt - otelul galati (10) fc bt - otelul galati (11) fc bt - otelul galati (12) fc bt - otelul galati (13) fc bt - otelul galati (14) fc bt - otelul galati (15) fc bt - otelul galati (16) fc bt - otelul galati (17) fc bt - otelul galati (18) fc bt - otelul galati (19) fc bt - otelul galati (20) fc bt - otelul galati (21) fc bt - otelul galati (22) fc bt - otelul galati (23) fc bt - otelul galati (24) fc bt - otelul galati (25) fc bt - otelul galati (26) fc bt - otelul galati (27) fc bt - otelul galati (28) fc bt - otelul galati (29) fc bt - otelul galati (30)