SPORT | Concordia Chiajna-FC Botoşani: 1-1 rezultat final

Concordia Chiajna: Râmniceanu – V. Dima, Leca, Melinte, Bambara – Serediuc, Onduku, Ispir, Papasterianos – D. Florea, Wellington

FC Botoșani: Lazăr – Dinu, Ivanovs, Tincu, Acsinte – Vaşvari, Ghinga, Danci – Stojkov, Cîrjan, Fulop

Final de meci. Chiajna – FC Botoşani 1-1
Ispir vede si el galben
90+3′
Papasterianos vede galben
90+3′
Ultima dată când Croitoru a marcat în Liga 1 s-a întâmplat pe 2 decembbrie 2006, Vaslui-U Craiova 3-3. Au trecut de atunci 7 ani, 5 luni şi 15 zile, perioadă în care a mai evoluat pe prima scenă pentru Steaua, Ceahlăul, Poli Iaşi, Astra şi Botoşani.
90′
Iese Zaharia si intra L. Ganea
86′
GOL!!! Croitoru egaleaza din lovitura libera
81′
Rimniceanu pareaza sutul periculos al lui Fulop
76′
Iese Welington si intra A. Zaharia
72′
Rimniceanu vede si el galben
70′
Bambara vede galben
66′
Iese Cirjan si intra Hadnagy
62′
Tincu vede galben
58′
Iese Florea si intra Stratila
56′
Welington suteaza slab cu stangul, pe langa poarta
46′
45+2′
Sfarsitul primei reprize Pauza
42′
Rimniceanu scoate excelent “capul” lui Stojkov din 6 metri
39′
Iese Ivanovs si intra Croitoru
32′
Fulop primeste singur in careu, dar isi preia gresit si gazdele blocheaza
24′
Vasvari vede galben
20′
GOL!!! Welington transforma lovitura de pedeapsa si deschide scorul
18′
Lazar il faulteaza pe Florea si e penalty pentru gazde
16′
Ivanovs vede galben
13′
Rimniceanu scoate mingea trimisa periculos de Fulop
01′
Fluier de start
Media de vârstă a celor două loturi: Chiajna 24.5 ani, Botoşani 28.1 ani (cea mai mare medie din Liga 1). Valoarea de piaţă conform transfermarkt: Chiajna 8.17 mil euro, Botoşani 7.45 mil euro.
Cele două echipe s-au întîlnit de 8 ori în B, două victorii Botoşani, 4 succese Chiajna şi două remize.
O singură partidă în Liga 1 între Chiajna şi Botoşani, meciul din tur încheiat cu victoria Concordiei, scor 2-0, goluri Wellington şi Neluţ Roşu