Important

UPDATE – FOTO,VIDEO | Bucuresteanul Bogdan Machedon a castigat Campionatul National de Freestyle Football Botosani 2012

La spectacolul organizat aseara de primaria mun. Botosani in Centru Vechi a avut loc si Campionatul National de Freestyle Football, acolo unde 6 concureti s-au intrecut in scheme pentru a impresiona juriul, format si dintr-un reprezentant al site-ului GazetaBT.ro.

In prima faza a fost o etapa de preselectie, in care toti cei 6 participanti au avut cate o reprezentatie, calificandu-se in semifinale doar 4 dintre ei. AstfEl in prima semifinala s-au intrecut Vlad Batrinu si Fabian Barna, iar in cea de-a doua semifinala s-au duelat Stefan Florescu si Bogdan Machedon.

Semifinalele au fost destul de dificile, fiecare participant avand 3 reprize a cate 30 de secunde, timp in care trebuia sa fie mai bun decat celalalt. Membri juriului au decis ca in finala mare sa ajunga Bogdan Machedon si Fabian Barna, in timp ce in finala mica au ramas Florescu si Batrinu.

Finala mare a avut loc dupa concertul sustinut de Silvia Dumitrescu, iar castigatorul a fost BOGDAN MACHEDON din Bucuresti. Locul doi a fost ocupat de FABIAN BARNA, in timp ce pe locul 3 s-a clasat Stefan Florescu, botosaneanul insa a renuntat la premiu, iar VLAD BATRINU a primit cupa si diploma.

Marele premiu a fost inmanat de viceprimarul Florin Ghioeghita, care a tinut sa-l felicite pe castigator, dar si pe Stefan Florescu pentru organizarea concursului.