LIGA 4 | Luceafarul de nerecunoscut! Salvata de fratii Vieru in meciul cu Paltinis (2-2) – GALERIE FOTO

Luceafarul Mihai Eminescu este de nerecunoscut pe teren propriu in acest retur de campionat. Dupa doua infrangeri si un egal, astazi “luceferii” au mai bifat un rezultat de egalitate in fata celor de la FC Paltinis.

Inceput surpriza de partida la Ipotesti, unde oaspetii de la FC Paltinis, “teleghidati” de pe banca de primarul Costel Romanescu, au reusit sa deschida scorul in minutul 30 prin Popovici, dupa care 5 minute mai tarziu Vlad Romanescu a facut 2-0.

Dupa pauza “ecologistii” au echilibrat situatia din teren si profitand ca primarul Costel Romanescu a fost trimis in tribuna de arbitrul Dumitru Branza,  au reusit sa egaleze.

In minutul 60, Ionut Vieru a redus din handicap, dupa care in minutul 75, fratele Daniel Vieru a adus egalitatea pe tabela.

In urma acestui rezultat, Luceafarul confirma prestatia dezastruoaza din acest retur de campionat. Daca in turul campionatului au acumulat 5 puncte pe teren propriu, in retur “eminescienii” au scos doar doua egaluri, unul surprinzator cu AS Bucecea si cel de astazi cu Paltinis, pierzand insa alte doua meciuri, cu AS Roma (2-0) si CS Darabani (2-1).