Important

LIGA 4 | AS Roma a invins cu 2-1 in derby-ul etapei pe CS Darabani. “Micro” a facut scor cu Sendriceni – REZULTATE | GALERIE FOTO

AS Roma a invins cu 2-1 in derby-ul etapei a 19-a .Elevii lui Daniel Schiopu au deschis scorul in meciul cu  CS Darabani prin golul  marcat de Gradinaru (min. 5) . Stefanica a reusit sa egaleze in minutul 35 dandu-le emotii romanilor inainte de pauza. Irimia a reusit sa marcheze golul victoriei in minutul 67.

Intr-o alta partida, liderul FC Microbuzul a invins cu scorul de 6-1 pe Vointa Sendriceni.

Liga a IV-a GIVOVA – etapa 19
duminica, ora 11:00

• AS Bucecea – Avantul Albesti… 1-3 (0-1) |
    Au marcat: Horeanu (65) | Remus Patache (43), M. Vechiu (70, 84)
    Arbitri: Branza Catalin, Balauca Ciprian, Danila Amadeus. Obs: Popovici Vali
  • Vointa Sendriceni – Microbuzul Botosani… 1-6 (0-5)
    Au marcat: Alex Danila (12), Dumitras (16),  M. Andries (19, 40), Guceanu (22), Netbay (84) | Cojocaru I (90)
    Arbitri: Sofronie Alexandru, Turcanu Ionut, Pop Gabriel. Obs Mihoc Gheorghe
  • CS Darabani – AS Roma… 1-2 (1-1)  |
    Au marcat:   Stefanica (35) | Gradinaru (5), Irimia (67)
    Arbitri: Boteanu Constantin, Bordeanu Cezar, Jitareanu Vasile. Obs: Boaca Cons.
  • FC Paltinis – Sportivul Trusesti… 5-2 (2-1)
    Au marcat: Iosub (7), Vladut Romanescu (30), Cucuruzac (65), S. Popovici (70), Damian (81) | Rumega (40), (83)
    Arbitri:  Agavriloie Lucian,  Turceac Sava,  Pintilii Bogdan. Obs: Dascalu Vasile
  • Nord Star Pomarla – Luceafarul Mihai Eminescu... 0-3 (0-3)