Important

LIGA 3 | FCM Dorohoi pierde cu acelasi scor cu care a castigat in prima etapa (1-0) – GALERIE FOTO

Prima lupta dintre Botosani si Suceava a fost castigata de suceveni. Sporting a invins cu 1-0 pe FCM Dorohoi in meciul ce a contat pentru etapa a II-a a Ligii a III-a de fotbal.

Gazdele au controlat jocul si au avut mai multe ocazii in prima repriza prin Buziuc si Ferariu, dorohoienii replicand prin Vrabie, insa fara a modifica tabela de marcaj.

In repriza a doua sucevenii au reusit sa inscrie golul victoriei prin Buziuc, care a marcat in minutul 69 cu un sut din mijlocul careului.

In urma acestui rezultat, FCM Dorohoi bifeaza prima infrangere din nou sezon si ramane cu cele trei puncte castigate in prima etapa.