LIGA 3 – UPDATE | FCM Dorohoi a facut instructie cu Ceahlaul II Piatra Neamt (5-0) – GALERIE FOTO

FCM Dorohoi a batut la scor astazi pe Ceahlaul II Piatra Neamt in fata proprilor suporteri.

Gazdele au deschis scorul in minutul 7, cand Paval Natanael a facut o cursa nebuna de la 40 de m de poarta si s-a oprit doar atunci cand balonul era plasa portii nemtenilor. Andrei Porfireanu a facut 2-0 dupa ce acelasi Natanael sutase initial, dar portarul oaspetilor a respins pana la “Porfy”, care a marcat cu poarta goala.

In repriza a doua, jucatorii imprumutati de la FC Botosani au dus scorul la 5-0. Mai intai Borostean a facut 3-0 printr-o lovitura libera de exceptie, sut de la 20 de m fix in vinclul portii nemtenilor (revenim cu video). Mai apoi Mihai Bordeianu a marcat pentru 4-0 cu un sut cu stangul la coltul lung, balonul lovind si bara inainte de a intra in poarta. Introdus in teren in repriza secunda, Alexandru Vrabie a inscris de la 16 m din intoarcere pentru 5-0.

In minutul 90, Vrabie putea face set la zero, insa a ratat incredibil cu poarta goala.