LIGA 2 | Victorie la limita pentru FC Botosani la Campulung! Botosanenii au invins cu 1-0 pe Aerostar Bacau

FC Botoşani a câştigat la limită cu scorul de 1-0 (0-0), jocul amical susţinut în cantonamentul de la Câmpulung Moldovenesc împotriva divizionarei C, Aerostar Bacău, formaţie pregătită de Ştefan Apostol, care în trecut a fost jucător-antrenor pentru gruparea locală.

Unicul gol al grupării locale în cea de-a treia victorie din seria amicalelor susţinute în această vară, a fost marcat de băcăuanul Cătălin Vraciu în minutul 77.

Atacantul George Cârjan, transferat de la Dunărea Galaţi a avut şansa deschiderii scorului, însă a irosit în minutul 30 un penalty acordat de centralul partidei.

Următorul test al grupării locale este programat pe 4 august la Suceava pe stadionul „Areni” împotriva rivalilor de la Rapid CFR. Oficialii clubului încearcă însă să mai perfecteze cel puţin încă un meci de verificare până la partida cu sucevenii.