JUNIORI | REZULTATE: CSS AS Roma se intoarce cu 5 puncte de la Vaslui! FC Botosani doar un punct pe teren propriu!

Elevii lui Sorin Iordache , juniorii A de la CSS AS Roma au terminat la egalitate, scor 3-3, partida de la Vaslui cu LPS.

Botosanenii au condus de fiecare data, dar au fost mereu egalati, ultimul gol incasandu-l pe final de meci.

Juniorii B, antrenati de prof. Daniel Schiopu au trecut fara emotii de echipa similara a LPS-ului din Vaslui. Botosanenii conduceau cu scorul de 3-1 la pauza prin hatrick-ul lui Andrei Burlacu, iar in repriza secunda acelasi Burlacu a mai punctat odata. (REVENIM CU FOTO IN ACESTA SEARA)

Juniorii A de la FC Botosani au pierdut la limita, scor 3-2, intalnirea cu Sporting Club Vaslui. Elevii lui Cristi Frumuz au fost condusi cu 1-0, insa au intors rezultatul prin Chirita si Burlacu. Vasluienii s-au mobilizat si au intors si ei rezultatul in doar doua minute si au invins cu scorul de 3-2.

Juniorii B pregatiti de Catalin Chirila au terminat la egalitate meciul cu pustii lui Porumboiu, scor 1-1. Vasluienii au condus cu 1-0, insa in minutul 80, FC Botosani a egalat prin Borcoi, jucator venit de la Academia “Gheorghe Hagi”.