JUNIORI | FC Botosani (JB) a invins cu 4-2 pe FC Vaslui! Juniorii A au pierdut cu 3-0 in fata Ceahlaului – GALERIE FOTO

Juniorii A si B de la FC Botosani au jucat ieri la Bucecea cu Ceahlaul Piatra Neamt, respectiv FC Vaslui. Daca elevii lui Ciprian Avacaritei au invins cu scorul de 4-2 (0-0) pe “galben-verzii” cei mici de la Vaslui, jucatorii antrenati de Stelian Ailoaie au pierdut meciul cu Ceahlaul (3-0) si totodata ultima sansa de calificare in Play Off.
Decimat de accidentari, pentru ca in Play Off se joaca din 3 in trei zile, FC Botosani (A) nu a avut nicio sansa in fata nemtenilor, care la pauza conduceau deja cu 1-0. Chiar daca botosanenii au incercat sa egaleze, lipsa rezervelor si faptul ca in primul 11 erau deja 5 jucatori accidentati a facut imposibil acest lucru. Pana la final oaspetii au mai inscris de doua ori si au plecat cu cele 4 puncte la Piatra Neamt.
In celalalt meci, elevii lui Cirpian Avacaritei au invins cu 4-2 pe FC Vaslui, dupa o prima repriza destul de echilibrata. Pentru botosanenii au marcat Asavei (2 goluri), Cososchi si Halaicu.