Important

BRASOV CUP | CSS Botosani U14, invinsa cu 2-0 de West Bromwich Albion!

Echipa antrenata de prof Paul Cucu a pierdut si cel de-al doilea joc al zilei cu acelasi scor, 2-0, in fata englezilor de la West Bromwich Albion.

Primul gol al meciului a venit in minutul 4 cand unul din atacantii britanicilor a inscris cu un sut la coltul scurt. CSS Botosani a fost aproape de egalare in minutul 14 atunci cand Danut Grosu a nimerit bara transversala cu un sut din 6 metri.

In repriza a doua cei care au controlat jocul au fost botosanenii care au ratat doua mari ocazii de gol prin Cezar Murariu, jucatorul CSS-ului nereusind insa sa inscrie desi era singur cu portarul advers. Pana la finalul meciului West Bromwich Albion a mai marcat o data iar scorul final a fost 2-0.

Urmatorul meci al juniorilor de la CSS Botosani U14 va avea loc maine de la ora 10:00 pe stadionul  Brasovia impotriva celor de la Sport Team.