ANGLIA | Arsenal face show cu Tottenham, Giggs aduce victoria lui Man. United la meciul 900 pentru echipa lui Ferguson

Arsenal şi Tottenham au oferit un meci de referinţă pentru Premier League. Oaspeţii au deschis rapid scorul, minutul 5, prin Saha, apoi păreau că vor câştiga la pas meciul după golul lui Adebayor (min. 34). “Tunarii” lui Wenger au revenit însă incredibil şi până la pauză tabela indica 2-2. În repriza a doua, Rosicky şi Walcott cu o “dublă” au stabilit scorul final şi i-au oferit lui Arsenal o victorie lejeră.

În celălalt meci important al zilei, Manchester a câştigat confruntarea cu Norwich. Scholes a deschis scorul în minutul 7, iar tabela a rămas neschimbată până în minutul 84 când Holt a modificat-o pentru ceea ce părea a fi ultima acţiune notabilă a meciului. Giggs şi-a făcut un cadou frumos sărbătorind cu gol meciul cu numărul 900 în tricoul roşu al lui United (min.90+1).

Arsenal – Tottenham 5-2