LIGA A IV-A | Bucovina Rogojesti si AS Bucecea s-au duelat in noroi in a treia zi de Paste (3-0) – GALERIE FOTO

Pe o vreme infernala Bucovina Rogojesti si AS Bucecea s-au straduit  sa joace fotbal prin noroi, iar invingatori la puncte au iesit “rogojanii”, cu decizie 3-0.

REPRIZA I. Gazdele au inceput mai bine jocul  si in primele minute au reusit sa deschida scorul prin Ioan Dutcovici (min 8 ) dupa care au mai ratat inca 3-4 situatii la poarta  buceceana.

Pe final  de repriza, AS-ul lui Doru Guceanu a scapat unu la unu cu portarul Bucovinei, dar atacantul bucecean s-a pierdut, a incercat un lob si goalkeeperul a respins in corner.

REPRIZA II. Mitanul secund a apartinut tot gazdelor, care au reusit sa puncteze pentru 2-0,  inca din minutul 66 prin Senciuc, care a transformat o lovitura libera de la 18 metri,  dupa care pe final Cezar Tcaciuc (85) a inchis tabela, facand 3-0.

APASA AICI SI VEZI O GALERIE FOTO DE LA MECI!