BRASOV CUP | CSS Botosani U16, egal cu cei de la Corona Brasov!

CSS Botosani ’97 a terminat la egalitate, scor 2-2, meciul cu gazdele de la Corona Brasov.

Botosanenii au deschis scorul in minutul 13, atunci cand Flavius Anton a reluat balonul in plasa  brasovenilor cu un sut din 6 m. In minutul 20, gazdele cersesc o lovitura de la 11 m, iar centralul partidei le ofera pe tava un penalty inexistent, iar scorul devine 1-1.

Repriza a doua debuteaza cu un nou gol pentru botosaneni, Andrei Burlacu primeste o pasa de la Andrei Apetroae, ramane singur cu portarul si marcheaza pentru 2-1. In minutul 30, atacantul celor de la Brasov, pune talpa pe genunchiul portarului botosanean, acesta iese accidentat pe bratele colegilor, iar centralul arata doar cartonas galben.

Cu 10 minute inainte de final, gazdele reusesc sa egaleze din nou, iar rezultatul final ramane 2-2.

Urmatorul meci al celor de la CSS Botosani va avea loc maine la ora 13:00 cu Sportul Studentesc.

REVENIM MAINE DIMINEATA CU GALERIA FOTO!