BRASOV CUP | Debut cu stangul pentru elevii lui Paul Cucu

CSS Botosani U14 a debutat cu o infrangere la campionatul de fotbal Brasov Junior’s Cup 2012, in fata celor de la FC Brasov cu scorul de 2-0.

Dupa o prima repriza controlata de botosaneni, ratand ocazii importante de gol, in partea secunda elevii lui Paul Cucu au redus motoarele. In minutul 37, Fc Brasov a inscris pentru 1-0 cu un lob peste portar de la 18 metri, dupa un contraatac al gazdelor. Dupa primirea golului botosanenii au iesit la joc insa cei care au inscris, din nou, au fost tot cei de la FC Brasov.

In minutul 47 a venit gafa incredibila a jucatorilor de la CSS Botosani. Brasovenii au scapat din nou pe un contraatac, atacantul gazdelor se loveste de portarul botosanean, spectatorii din tribuna solicitand lovitura de la 11 metri, balonul ajunge la un fundas al oaspetilor, insa il pierde iar FC Brasov inscribe cu poarta goala pentru 2-0.

Urmatorul meci al celor de la CSS Botosani U14 va avea loc la ora 16:00, cu englezii West Bromwich Albion pe stadionul Carpati.

REVENIM CU GALERIA FOTO IN ACEASTA SEARA!