SPORT | Joc de pregătire cu multe goluri la Dorohoi

FCM Dorohoi s-a distrat cu FC Păltiniş, reeditând performanţa de vara trecută, reuşind să câştige cu un scor identic, 11-0.

La partida disputată pe arena dorohoiană au asistat aproximativ 50 de spectatori, care au gustat din plin spectacolul de pe teren, chiar dacă s-a jucat mai mult la o singură poartă, scrie Monitorul de Botosani.

La pauză elevii lui Vespazian Colban aveau 4-0, după reuşitele lui Pavăl, Bordeianu, Eduard Sandu şi Orăşanu, acesta din urmă reuşind să puncteze după o execuţie acrobatică. Chiar dacă în repriza secundă au fost făcute mai multe schimbări, iureşul ofensiv al Dorohoiului nu a avut de suferit, echipa de Liga a III-a marcând încă de şapte ori.

Porfireanu, de patru ori, Vrabie, Bordeianu şi Eduard Sandu au fost semnatarii golurilor din mitanul secund. În ciuda faptului că adversarul a fost modest, meciul de ieri a fost pentru FCM Dorohoi un test util în perspectiva confruntării din Cupă cu Sporting Suceava.